logo_bassam


فرمانده سپاه امام علی بن ابی‌طالب (ع):


قم فرمانده سپاه امام علی بن ابی‌طالب (ع) گفت: آستان مقدس حضرت معصومه (س) در ترویج فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت نقش بی‌بدیل و اساسی دارد.

به گزارش بسام نیوز_سردار محمدرضا موحد، ۱۳ شهریور، در نشست هم‌اندیشی شورای اندیشه‌ورز کنگره ملی شهدای استان قم که با حضور نماینده ولی فقیه در استان قم در سالن محراب حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به برگزاری کنگره ملی ۶۰۹۰ شهید استان قم در آبان‌ماه سال جاری، عنوان کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب کنگره‌های شهدا بایستی تولید محور بوده و برانگیختگی ایجاد کند.

وی با تأکید بر نقش مؤثر حرم مطهر حضرت معصومه (س) در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، ابراز کرد: مشارکت و استفاده از ظرفیت‌های موجود آستان مقدس حضرت معصومه (س) در تبیین سیره شهدا و برگزاری کنگره ملی ۶۰۹۰ شهید قم بسیار حائز اهمیت است که امیدواریم این توانمندی‌ها و ظرفیت‌ها به خوبی در حفظ و زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا به کار گرفته شود.

فرمانده سپاه امام علی بن ابی‌طالب (ع) در خصوص نقش رزمندگان قمی در دوران دفاع مقدس بیان کرد: مردم ولایت‌مدار و انقلابی استان قم در کنار نقش‌آفرینی در تأمین امنیت مناطق مرزی شمال غرب و جنوب شرق کشور، در جبهه مقاومت دفاع مقدس نیز حضور چشمگیری داشته‌اند و با شکست حصر شهرک‌های شیعه‌نشین نبل و الزهرا، مهر تاییدی بر اثرگذاری رزمندگان قمی در دفاع از آرمان‌های انقلاب زدند و زمینه پیروزی‌های دیگری را نیز برای جبهه مقاومت فراهم کردند.

تولید ۵۰ جلد کتاب از سیره شهدای قم

دکتر علی‌اکبر خوش‌گفتار مقدم، رئیس ستاد کنگره ملی شهدای استان قم، نیز در ادامه این نشست با بیان اینکه تا کنون هفت جلد کتاب توسط کنگره به چاپ و رونمایی رسیده است، عنوان کرد: تولید ۵۰ کتاب از سیره و زندگانی شهدای قم، تولید سمفونی مقاومت، تهیه و تولید تئاتر، ساخت فیلم سینمایی و برگزاری جشنواره فیلم ۱۷ و جشنواره سرود از جمله برنامه‌های کنگره ملی ۶۰۹۰ شهید استان قم است.

وی اضافه کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۰ در راستای کمک‌های مؤمنانه و خدمت‌رسانی به محرومان، فعالیت‌هایی همچون آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمدی، تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی و کمک تحصیلی، تعمیر منازل مسکونی نیازمندان و خانواده‌های معظم شهدا و… صورت گرفته است.ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × دو =