logo_bassam
واکسیناسیون

استاندار قم با اشاره به فعال شدن مراکز واکسیناسیون شبانه روزی گفت: از هر ظرفیتی از جمله استقرار اتوبوس آمبولانس در مراکز پرتردد بایستی بهره گرفته شود تا آمار مشارکت شهروندان در زمینه ی دریافت واکسن افزایش یابد.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم دکتر بهرام سرمست استاندار قم در جلسه ستاد استانی کرونا طی سخنانی با اشاره به همراهی بسیار خوب مردم قم با سیاست های ستاد ملی و استانی کرونا اظهار کرد: استان قم در اغلب شاخص های مقابله با کرونا رتبه ی یک کشوری را دارد.

سرمست با بیان اینکه روند بستری و فوتی در استان قم نزولی است افزود: با این وجود حتی یک فوتی هم از نظر ما زیاد است و بایستی با اصلاح فرایندها زمینه ی کاهش آمار فوتی ناشی از کرونا فراهم شود.

وی ویژگی مذهبی و فرهنگی قم را مورد توجه قرار داد و با اشاره به پررنگ بودن برگزاری مراسم آیینی در شهر قم گفت: مردم قم بیشترین همراهی را در رعایت دستورالعمل های بهداشتی داشته اند.

مقام عالی دولت در استان قم در بخش دیگری از سخنان خود آموزش و پرورش را مسئول اصلی بازگشایی مدارس و آموزش های حضوری دانست و گفت: سایر دستگاه ها باید این نهاد را در توسعه ی واکسیناسیون دانش آموزان و خانواده ها و آماده سازی زمینه ی بازگشایی مدارس یاری کنند.

وی با اشاره به وضعیت واکسیناسیون در استان قم و پایین بودن آمار مشارکت شهروندان نسبت به سایر استان های کشور بیان کرد: یکی از دلایل پایین بودن مشارکت، پایین بودند دریافت واکسن توسط دانش آموزان است که باید در راستای توسعه ی واکسیناسیون در این قشر تلاش شود.

ستاندار قم با اشاره به فعال شدن مراکز واکسیناسیون شبانه روزی گفت: از هر ظرفیتی از جمله استقرار اتوبوس آمبولانس در مراکز پرتردد بایستی بهره گرفته شود تا آمار مشارکت شهروندان در زمینه ی دریافت واکسن افزایش یابد.

سرمست تصریح کرد: صدا و سیما و آموزش و پرورش و نهادهایی که تعلیم و تربیت را به عهده دارند بایستی در راستای واکسیناسیون حداکثری به صورت جدی ایفای نقش کنند.

استاندار قم همچنین با اشاره به پشتیبانی خیرین و مردم از جبهه ی سلامت خاطرنشان کرد: تداوم همکاری با خیرین برای بهره گیری از کمک های ایشان بایستی در دستور کار مسئولان باشد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 9 =