logo_bassam

اقای صفرعلی شیری قوی به همراه همسر خود خانم رخشنده محسنی از شهر مراغه ۱۵ اثر از دوره قاجاری را جهت صیانت و نگهداری به موزه وقفی حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها اهدا کردند.


به گزارش بسام نیوز سید محمود کشفی امین اموال موزه فاطمی در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: آقای صفرعلی شیرقوی به همراه همسر خود خانم رخشنده محسنی از مراغه به قم آمدند و ۱۵ اثر از دوره قاجاری را جهت صیانت و نگهداری به نخستین موزه وقفی ایران؛ موزه حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در قم اهدا کردند.


سید محمود کشفی افزود: مجموعه آثار موزه ای و نمایشگاهی اهدایی متعلق به دوره قاجار بوده و آثار شامل گلیم دستبافت، سینی برنجی، طشت مسی، بشقاب برنجی زیر سماوری، جام مسی، دیگ کوچک (بارده مسی)، تابه مسی، جام آب سماوری (درب دار مسی)، جام شیردوشی مسی، ابریق کوچک سه تیکه ای، سماور برنجی با زیر سماوری، قداره فولادی با قبضه چوبی، دو عدد کاسه چینی رنگ قرمز، سه عدد کاسه چینی رنگ زرد و سه عدد کاسه چینی آبی رنگ است.
کارشناس موزه فاطمی گفت: هدف و انگیزه این زوج از وقف این آثار به موزه، ابراز ارادت به حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و زنده نگه داشتن یاد و نام نیک خود برای همیشه در بین زائران این آستان مبارک می باشد.
وی بیان کرد: آقای شیرقوی از نخستین خیرین مدرسه ساز ایران به شمار می رود که در منطقه خود مدرسه ای برای دانش آموزان را بنا نهاده است.
کارشناس موزه فاطمی اظهار کرد: آثار اهدایی آنان مربوط به سبک زندگی و مردم شناسی خطه آذربایجان (مراغه) است و هم اینک در “گنجواره آثار نواهدایی”، واقع در تالار عبرتِ موزه فاطمی، به صورت فصلی به نمایش در آمده است.

وی بیان کرد: همچنین در راستای تکریم اهداکنندگان اشیاء تاریخی و آثار هنری به موزه آستان مقدس فاطمی از آقای صفرعلی شیری قوی؛ اهداگر آثار موزه ای؛ طی آیینی با حضور کارکنان و رئیس موزه فاطمی با اهدای بسته متبرکات فاطمی و نمایش فصلی آثار اهدا شده، تجلیل شد.

امین اموال موزه فاطمی افزود: این موزه که اولین موزه وقفی و بارگاهی ایران است هماره برای پذیرش و نگهداری آثار تاریخی و هنری واقفان و اهداگران ایران زمین آمادگی دارد و علاقه مندان با هماهنگی از طریق شماره تماس ۰۲۵۳۷۱۷۵۲۴۳ می توانند اقدام نمایند.

در این راستا از طریق کانال ارتباط رسمی موزه فاطمی در فضای مجازی به شناسه
@haramqom_museum
می توانند ابتدا تصاویر آثار اهدایی خود را برایزکارشناسی اولیه ارسال نمایند و در صورت احراز شرایط “اثر موزه ای” مراحل اهدا و دریافت رسید صورت بگیرد.

وی در پایان افزود: علاقه مندان به میراث فرهنگی و معنوی جهت حمایت مالی و نذورات آنلاین به موزه فاطمی به نشانی nazr.amfm.ir
و دریافت تخفیف در بلیط مجازی http://qomticket.com/26
و هماهنگی برای بازدیدگروهی از طریق شماره ۰۲۵۳۷۱۷۵۲۴۱ اقدام نمایند.ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *