logo_bassam

فرمانده لشکر ۱۷ علی ابن ابیطالب(ع) قم خبر داد :

فرمانده لشکر ۱۷ علی ابن ابیطالب(ع) قم گفت: سینمایش فصل شیدایی که روایتی زنده از سه فصل انبیا، صدر اسلام و تاریخ معاصر است در قم اکران خواهد شد.
به گزارش بسام نیوز سرتیپ دوم حسین تناور روز یکشنبه در جمع خبرنگاران، افزود: این نمایش سه‌شنبه‌ هفته جاری به مدت ۱۵ شب تا ۲۶ مهرماه از ساعت ۱۹ به مدت یک ساعت و ۳۰ دقیقه در منطقه غدیر واقع در انتهای شهرک قدس ، پشت کوه خضر قم به روی صحنه می‌رود.
وی با بیان اینکه نمایش فصل شیدایی هر شب میزبان هفت هزار نفر از شهروندان قمی خواهد بود و همشهریان می‌توانند از سایت نما تیکت به رزرو صندلی به‌ صورت رایگان اقدام نمایند اظهار داشت: این نمایش آغازی برای اقدامات جذبی ماندگار برای جبهه انقلاب اسلامی است که با همکاری و هماهنگی نهادهای مختلف استان برگزار می‌شود.
تناوربا اشاره به اینکه در پنج نقطه شهر اتوبوس‌هایی برای تردد همشهریان تا محل برگزاری نمایش در نظر گرفته شده‌ است،
گفت: در حاشیه برگزاری نمایش فصل شیدایی، مجموعه نمایشگاهی از مسائل روز کشور و نیازها و دغدغه‌های مردم استان تهیه شده است که در ۴۵ غرفه به معرض نمایش در خواهد آمد.
وی افزود: سبک زندگی، مشاوره با استفاده از کارشناسان مجرب و متخصص کشور، طرح آسیب‌های اجتماعی از جمله طلاق، کاهش جمعیت، اشتغال جوانان و سقط‌جنین، غرفه‌های جذاب ویژه کودکان با محوریت دشمن‌ شناسی و شهدا، بازی‌های رایانه‌ای، هوش برتر، موتورسواری و اسب‌سواری، ارائه مشاوره حقوقی، میز خدمت، ایستگاه صلواتی و ارائه گزارش گروه‌های برتر جهادی از جمله بخش‌های مختلف این نمایشگاه است.


در ادامه مدیر مرکز هنرهای نمایشی انقلاب اسلامی مهنا با بیان اینکه فصل شیدایی تاکنون در بیست شهر ایران و دو شهر عراق اکران شده است گفت: نمایش فصل شیدایی در قالب روایتی زنده سه فصل انبیا، صدر اسلام و تاریخ معاصر را مرور می‌کند و سعی داریم مخاطب را در هر کدام از صحنه‌ها قرار دهیم و درگیر نمایش نماییم.
علیرضا کوه‌فر افزود: این نمایش از تاریخ انبیا، خلقت انسان، کشتی حضرت نوح(ع)، حضرت ابراهیم(ع) و آتشی که به گلستان تبدیل می‌شود، بعثت پیامبر(ص)، غدیرخم، مباهله، واقعه آتش زدن در خانه حضرت زهرا(س) و شهادت آن حضرت، واقعه کربلا، ورود امام رضا(ع) به نیشابور، ورود حضرت معصومه(س) به قم، واقعه انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان حرم را به نمایش می‌گذارد و واقعه ظهور خاتمه کار خواهد بود.
وی با اشاره به مشارکت ۱۵۰ بازیگر و هنرور در نمایش فصل شیدایی، گفت: در اجرای نمایش فصل شیدایی خودمان را موظف می‌دانیم در هر شهری ۳۰ تا ۴۰ درصد قصه بومی‌سازی شود و این مساله در شهر قم نیز در بخش ورود حضرت معصومه علیهاالسلام به قم به‌ و همچنین در موضوع دفاع مقدس با محوریت شهید زین الدین به آن پرداخته شده است.
کوه‌فر با بیان اینکه الگوسازی و قهرمان‌پروری برای قشر نوجوان از ابزارهای موفق برای انتقال پیام است، افزود: نمایش فصل شیدایی حواس پنج‌گانه مخاطب را درگیر می‌کند، جذابیت کار و اثرگذاری کار را بالا می‌رود و جریان سازی اجتماعی را به همراه دارد.
وی بیان کرد: دکورها و اکسسوری‌های بزرگ در این نمایش به کار رفته است و با استفاده از جلوه‌های میدانی، نور و دیجیتال سعی کردیم صحنه‌ها را در ابعاد واقعی خود برای مخاطب اجرایی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 9 =