logo_bassam

امید محمدی رئیس مجلس دانش آموزی استان قم، از نمایشگاه پژوهش و فناوری که به مناسبت هفته پژوهش در نمایشگاه دائمی استان قم برپا شده است بازدید کرد.

  به گزارش بسام نیوز/ وی در این بازدید با جمعی  از دانش آموزان هنرمند، پژوهشگر و فناور که از مجموعه های هنرستان ها و پژوهشگاه های دانش آموزی و دانش آموزان  که در این نمایشگاه شرکت کرده بودند به گفتگو پرداخت.

 مشاور مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به نقش پژوهش در پیشبرد اهداف علمی  و آموزشی گفت: در آینده ی نزدیک نظام آموزشی پژوهش محور خواهد بود و در مسائل ارزشیابی نیز پژوهش پر رنگ تر خواهد شد.

محمدی گفت: در دنیای امروز، دانایی یکی از محورها و شاخص‌های اصلی پیشرفت و تعالی هرجامعه به شمار می‌رود، سنجش سطح دانایی به میزان تولیدو مصرف اطلاعات و گسترش دانایی به دسترسی سریع و آسان به منابع علمی موثق وابسته است. پژوهش کوششی برای یافتن بهترین راهکارهای ممکن برای حل مشکلات موجود در عرصه‌های زندگی و راهی برای گسترش مرزهای دانش وگشودن افق‌های تازه برای آیندگان است.

رئیس مجلس دانش آموزی استان قم  بیان کرد: توسعه علمی، صنعتی و فرهنگی هر کشور بدون پرداختن به امر پژوهش با موفقیت چندانی همراه نخواهد بود، در واقع پژوهش موتور محرک پیشرفت و توسعه پایدار در هرکشور به شمار می‌آید؛ اگر پژوهشی نشود، دانش بشری افزایش نخواهد یافت و دچار سکون و رکود خواهد شد.

 محمدی با بیان اینکه  پژوهش ، کلید دانش  است و هر جا که پژوهش صورت گیرد پیشرفت حاصل می شود تصریح کرد: افزود: بدون انجام پژوهش امور آموزشی نیز از پویایی و نشاط لازم نیز برخوردار نخواهد بود، همه آنچه به عنوان پیشرفت علوم در دوره‌های گوناگون تاریخ می‌شناسیم، حاصل تلاش افرادی بوده که در کار خود رویکردی پژوهشی داشته‌اند و ذهن پرسشگرشان همواره محرکی برای فعالیت‌های پژوهشی آنان بوده است.

وی با اشاره به ضرورت توجه به نقش هنرستان در تربیت نیروهای ماهرو هنرمند گفت:  باید نگاه  جامعه به هنرستان ها  تغییر یابد چرا دانش آموزان در هنرستان های استعدادهای هنری آنها شکوفا می شود و می توانند به اهداف خود که همان تبدیل شدن به انسان  مفید برای جامعه است  سریعتر دست یابند.ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *