logo_bassam

فرمانده لشگر عملیاتی سپاه امام علی بن ابی طالب علیه از برگزاری اجلاسیه ۱۳۳۰ شهید نهضت مقاومت مدفون در قم با سخنرانی فرمانده جبهه مقاومت خبر داد.

به گزارش بسام نیوزحسین تناور مسئول کمیته شهدای نهضت جهانی اسلام کنگره شهدای استان قم در نشست خبری اجلاسیه ۱۳۳۰ شهید نهضت جهانی اسلام که در سالن شهید آوینی برگزار شد با بیان اینکه در قم از 10ملیت شهید در گلزارهای شهدا قم مدفون هستند اظهار داشت: کسی تصور نمی کرد یک طلبه به نام روح الله خمینی(ره) بتواند ورق را در کشوری که تماما دست ابرقدرت ها بود بازگرداند، استکبار برای خفه کردن صدای انقلاب جنگ تحمیلی را راه اندازی کرد تا انقلاب ایران تبدیل به الگو نشود اما در طول این سال ها گروه های انقلابی جهان از انقلاب اسلامی الگو گرفتند و شاهد حضور افراد آزادی خواه از کشورهای مختلف در جبهه های جنگ تحمیلی بودیم.

فرمانده لشگر عملیاتی سپاه امام علی بن ابی طالب علیه السلام تصریح کرد: ۲۵۵ شهید مدافع حرم و ۳۱ شهید در دوران دفاع مقدس از رزمندگان افغانستانی هستند، یک شهید از فرانسه ، ۱۶۸ شهید مدافع حرم و ۷ شهید دفاع مقدس از رزمندگان پاکستان در قم مدفون هستند.

تناور با اشاره حضور شهدای سپاه بدر در دو گلزار شهید در استان قم بیان داشت:  فیلم مستند از سپاه بدر از زمان تشکیل  در حال تولید است، تدوین دو جلد کتاب از شهدای بدر مدفون در قم و شهدای زینبیون نیز در حال انجام است.

این مسئول  افزود: سرکشی از خانواده شهدای مقاومت و اهدای تابلو شهدای عراقی که در دوران جنگ تحمیلی در جبهه ایران می جنگیدند از دیگر برنامه هایی بود که در دوران اربعین در عراق از طرف قمی ها انجام شد.

وی تصریح کرد: ارتباط موثر با گروه های مقاومت در قم  برای تولیدات کتاب و خاطرات انجام شده است همچنین تابلو فرش ۲۰۰ شهید جبهه مقاومت که ساکن قم هستند آماده شده و به خانواده آنها اهدا خواهد شد.

فرمانده لشگر عملیاتی ۱۷ علی بن ابی طالب علیه السلام اضافه کرد: سرودی به پنج زبان انگلیسی، فارسی، عربی، پاکستانی و افغانستانی در اجلاسیه برگزار می شود.

تناور تصریح کرد: لشگر ۱۷ فتوحات و پیروزی های زیادی در ماموریت های محوله داشت، لشگر ۱۷  هرکجا که بتواند و توان داشته باشد خدمت می کند از جمله حضور نیروهای لشگر در بحث پشتیبانی و دیگر برنامه های فصل شیدای است.

 وی خاطر نشان کرد: اجلاسیه شهدای نهضت جهانی اسلام روز چهارشنبه ۲۰ مهر  ساعت ۱۶ الی ۱۸  با سخنرانی یکی از فرمانده هان جبهه مقاومت برگزار خواهد شد، ۱۳۳۰ شهید  از جهان اسلام با ملیت های مختلف از جمله، فرانسه، آذربایجان، پاکستان، عراق، افغانستان و الجزایر در قم دفن هستند که در جبهه های دفاع مقدس و مدافعان حرم به شهادت رسیدند.

مسئول کمیته شهدای نهضت جهانی اسلام کنگره شهدای استان قم اظهارداشت:

انقلاب اسلامی ایران تهدیدی برای امپراتوری سلطه بود، جبهه مقاومت با فرماندهی حاج قاسم سلیمانی به نتیجه رسید و داعش را از منطقه جمع کرد که به اذعان رزمندگان جبهه های مقاومت به خاطر ایستادگی ایران در مقابل امپراتوری سلطه پیروزی های زیادی حاصل شد، همگان معتقد هستند اگر ایران محکم ایستادگی کند باعث امیدواری دیگر رزمندگان کشورها است.

مسئول کمیته شهدای نهضت جهانی اسلام کنگره شهدای استان قم گفت: قبول داریم کارهای کمی  برای معرفی شهدای جبهه مقاومت انجام شده اگر برای هر شهید فقط یک صفحه نوشته می شد اکنون یک کتاب ۱۳۳۰ صفحه ای داشتیم، چندین مستند و کتاب در حال تولید است.

سمفونی شهدای قم اجرا می شود

رییس کنگره ملی شهدای قم از اجرای شعر سمفونی شهدای قم با عنوان خط شکنان خبر داد و گفت: فعالیت های فرهنگی جانبی نیز در کنگره ملی شهدای قم  از جمله ساخت ۶۰ مستند در حال انجام است ،  حدود ۵۰  عنوان کتاب توسط انتشارات جمکران برای صنوف مختلف در حال چاپ و تدوین است.

درادامه  علی اکبر خوشگفتار مقدم رییس کنگره ملی شهدای قم بیان کرد: فعالیت های کنگره ملی شهدا با سرعت در حال انجام است و به اجلاسیه پایانی نزدیکی می شویم که پیش از اجلاسیه نهایی که در آبان ماه و شب شهادت شهید زین الدین برگزار می شود  ۷ اجلاسیه برگزار می شود.

وی گفت: اولین آن اجلاسیه  شهدای جهان اسلام است که چهارشنبه ۲۰ مهر برگزار می شود اجلاسیه های  بانوان شهیده ، اجلاسیه شهدای فراجا، اجلاسیه شهدای ، ارتش  و اجلاسیه سنگرسازان بی سنگر نیز از جمله اجلاسیه های پیش رو است.

خوشگفتار تصریح کرد: فعالیت های فرهنگی جانبی نیز در کنگره ملی شهدای قم  از جمله ساخت ۶۰ مستند در حال انجام است ،  حدود ۵۰  عنوان کتاب توسط انتشارات جمکران برای صنوف مختلف در حال چاپ و تدوین است، شعر سمفونی شهدای قم به عنوان خط شکنان در مرحله نوشتن نُت برای اجرا است.

رییس کنگره ملی شهدای استان قم تصریح کرد: فیلم شهدای استان نیز تحت عنوان نهر خین به کارگردانی جواد افشار ساخته خواهد شد و طرف وزارت ارشاد حمایت کامل خواهد شد همچنین در راستای برنامه های کنگره ملی شهدای قم دو سریال مربوط به شهید زین الدین تولید خواهد شد.

وی اظهارداشت: تئاتر فصل شیدایی با رکورد ۶۵۰۰ نفر در حال برگزاری است که پیش بینی می کنیم به رکورد ۱۰ هزار نفر هم برسیم که موضوع آن از هبوط حضرت آدم تا عصر حاضر و ظهور امام زمان علیه السلام را به نمایش گذاشته است.

وی گفت: در سال ۱۴۰۶ مجددا کنگره ملی شهدای استان برگزار خواهد شد  همه تجربیات ثبت خواهد شد تا برنامه متناسب با زمان خودش برگزار شود.

خوشگفتار تاکید کرد: ملاحظاتی در خصوص معرفی شهدای جبهه مقاومت داریم چون خانواده شهدا ممکن است در معرض تهدید قرار بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 6 =