logo_bassam

در پنجاه و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر قم بیان شد:

رییس شورای اسلامی شهر قم با بیان ابنکه برنامه دشمنان در ایجاد تفرقه است گفت: وقتی تحریم برنده‌ترین سلاح دشمنان راه به‌جایی نبرده است، دشمنان برهم زدن وحدت و انسجام در کشور را در دستور کار خود قرار داده اند.

به گزارش بسام نیوز حسین اسلامی در پنجاه و ششمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی در سالن جلسات ساختمان شهید باکری این شورا، با اشاره به سالروز شهادت سردار حسین همدانی، اظهار داشت: این شهید در فتنه ۸۸ حدود ۵ هزار نفر از افراد را تحت آموزش‌های نظامی و دفاعی قرار داد، به‌نحوی‌که علاوه بر مدیریت فتنه بعد انتخابات، تعدادی از آن‌ها در جبهه مقاومت به شهادت رسیدند.

وی با تبریک آغاز هفته وحدت؛ با تأکید بر برنامه دشمنان در ایجاد تفرقه، تصریح کرد: وقتی تحریم برنده‌ترین سلاح دشمنان راه به‌جایی نبرده، دشمنان برهم زدن وحدت و انسجام را در دستور کار خود قرار داده اند.

رییس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به‌ضرورت تقویت اقتدار نیروی انتظامی گفت: متناسب با خدشه‌دار شدن اقتدار پلیس، امنیت عمومی نیز خدشه‌دار خواهد شد.

وی ناامیدسازی را در دستور کار دشمنان دانست و ابراز کرد: ایجاد اخلال در وحدت، انسجام، امنیت و پیشرفت ایران جزء راهبردهای کلان دشمنان است.

اسلامی با اشاره به شکست دشمنان در جنگ ترکیبی، یادآور شد: در چنین شرایطی دشمن تلاش می‌کند تا اصل انسجام ملی را زیر سؤال برده و دچار رخنه نماید.

وی با تأکید دوباره بر جنگ ترکیبی و نرم دشمنان، اضافه کرد: باید متناسب با سلاح دشمنان، سلاح و ابزارهای رسانه‌ای کشور نیز در برابر حجم بالای شبهات و القائات شبانه‌روزی تقویت شود.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مقدس قم:

*تعطیلی مدارس در دوران کرونا به بعد دینی و فرهنگی دانش‌آموزان آسیب جدی وارد کرده است

تعطیلی مدارس در دوران کرونا به بعد دینی و فرهنگی دانش‌آموزان آسیب جدی وارد کرده استنیازمند عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر قم با اشاره به‌ تعطیلی دو ساله مدارس به دلیل شیوع بیماری منحوس کرونا و توجه به ضرورت تبیین و نهادینه‌سازی باورهای دینی در بین نسل جوان، گفت: اجرای برنامه‌های آگاهی بخشی و بصیرتی در سطح مدارس قم ضرورت دارد.

نرجس نیازمند اشاره به شهادت شهید مهدی زاهدلویی در اغتشاشات اخیر در قم، اظهار داشت: کمبود پاسگاه در سطح منطقه ۲ و وجود تنها دو پاسگاه در این منطقه پرجمعیت شهری را می‌توان از عوامل مهم در دیررسیدن نیروهای امنیتی و جلوگیری از شهادت این بسیجی یاد کرد.

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر قم با تأکید بر ضرورت ارتقا و تقویت دوربین‌های نظارتی، ادامه داد: لازم است تا این دوربین‌ها تقویت و به‌روزرسانی شود.

وی در ادامه با اشاره به‌ضرورت تبیین و نهادینه‌سازی باورهای دینی در بین نسل جوان، خاطرنشان کرد: اجرای برنامه‌های آگاهی بخشی و بصیرتی در سطح مدارس قم ضرورت دارد.

رییس کمیته بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر قم، یادآور شد: تعطیلی دوساله مدارس صدمات بسیار زیادی به مساله تعلیم و آموزش‌های دینی دانش‌آموزان وارد کرده است.

نیازمند، اضافه کرد: در کنار سایر نهادهای فرهنگی و آموزشی متولی مدارس، لازم است تا نیروی انتظامی نیز دوره‌هایی جهت آموزش و تبیین در بین دانش‌آموزان و روشنگری در برابر هجمه‌های دشمنان برگزار نماید.

*احداث کلانتری در منطقه ۲ قم با همکاری مدیریت شهری

مدیریت شهریسرهنگ اشرفی معاون هماهنگ‌کننده فرماندهی انتظامی استان قم با بیان اینکه عدم برخورد با اغتشاشگران نشان‌دهنده صعه صدر و مردم‌داری پلیس قم بود، گفت: آشوب‌های ایجادشده در قم در کمتر از 72 ساعت مدیریت شد.

سرهنگ سیدمجتبی اشرفی اظهار داشت: رابطه عمیقی بین مردم و پلیس حکم‌فرماست و بعد از اغتشاشات اخیر نیز دفاع مردم از نیروی انتظامی بیشتر شده است.

وی ادامه داد: اعتماد مردم، بزرگ‌ترین سرمایه اجتماعی پلیس است و هرجا که نیروی انتظامی وارد عرصه می‌شود، نشان‌دهنده وجود اعتماد عمومی به حافظان امنیت است.

معاون هماهنگ‌کننده فرماندهی انتظامی استان قم، اضافه کرد: تولید امنیت یک محصول اجتماعی است و فقط بر عهده پلیس نیست و تمام نهادهای اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و غیره باید به وظایف خود عمل کنند تا امنیت تولید شود اما پلیس تا پای جان حافظ امنیت جامعه است.

وی تعامل بین دستگاهی را از پیش‌شرط‌های مهم ارتقای امنیت در قم دانست و ادامه داد: با کمک شهرداری قم، فرآیندهای ترافیکی و هوشمندسازی این کلان‌شهر وضعیت مطلوبی را دنبال می‌کند.

اشرفی با تأکید بر اولویت نیروی انتظامی برای تقویت بعد رسانه‌ای، اظهار داشت: یکی از معضلات شهر قم، کم‌رنگ بودن فعالیت و تصمیم سازی‌های فرهنگی در بین نهادهای متولی است.

معاون هماهنگ‌کننده فرماندهی انتظامی استان قم، با بیان اینکه عدم برخورد با اغتشاشگران نشان‌دهنده سعه صدر و مردم‌داری پلیس قم بود، گفت: آشوب‌های ایجادشده در قم در کمتر از ۷۲ ساعت مدیریت شد.

وی با اشاره به کمبود پاسگاه در منطقه دو، خاطرنشان کرد: با اقدامات انجام‌شده و همکاری مدیریت شهری زمینی جهت احداث یک پاسگاه جدید در خیابان جواد الائمه منطقه دو قم نهایی شده است.

اشرفی تقویت دوربین‌های شهری را مورد تأکید قرار داد و گفت: اعتبارات ابلاغی جوابگوی توسعه و به‌روزرسانی‌های موردنیاز نیست.

*رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم:

ملایی اظهار داشت: فضای مجازی در نیروی انتظامی باید قدرتمندتر شود و عملیات روانی در سطح کلان تقویت و از تکنیک‌های متداول رسانه‌ای در مسیر صحیح آن برای تبیین این باورها منطبق با ذائقه این نسل بهره برده شود.

 مصطفی ملایی اظهار داشت: ایران اسلامی در جنگ روانی و ترکیبی قرار دارد.

وی استفاده ابزاری و سوءاستفاده دشمنان از فضای مجازی را موردتوجه قرار داد و گفت: دشمنان با استفاده از این فضا تلاش کرده اند تا اقتدار ملی را در هم بکوبند.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم، ادامه داد: دشمنان در قالب این جنگ روانی، اطلاعاتی را با هدف انحراف از آرمان‌ها و ارزش‌های دینی و هویت‌بخش منعکس می‌کند.

وی اضافه کرد: در چنین شرایطی لازم است تا با تولیدات رسانه‌ای جذاب، منطبق با واقع و سازگاری با زبان نسل جدید؛ ضمن نهادینه‌سازی ارزش‌ها و باورهای دینی به هجمه‌های دشمنان در تکنیک اغوا و اقناع پاسخ دهیم.

ملایی یادآور شد: توجه به فضای مجازی در نیروی انتظامی باید قدرتمندتر شود و عملیات روانی در سطح کلان تقویت و از تکنیک‌های متداول رسانه‌ای در مسیر صحیح آن برای تبیین این باورها منطبق با ذائقه این نسل بهره برده شود.

*سکوت و مواضع برخی خواص قم در حوادث اخیر شهر مقدس قم قابل قبول نیست

سکوت و مواضع برخی خواص قم در حوادث اخیر شهر مقدس قم قابل قبول نیستمسگری با انتقاد از سکوت و مواضع برخی خواص قم در حوادث اخیر شهر مقدس قم، اظهار داشت: این افراد در این اغتشاشات رویه قابل قبولی را دنبال نکردند، خسارت‌های زیادی به اموال عمومی و تجهیزات شهری قم وارد شد و متاسفانه توهین های زیادی به نیروهای خدوم و ایثارگر فراجا صورت گرفت.

محمود مسگری با اشاره به اغتشاشات اخیر کشور، اظهار داشت: پلیس در اغتشاشات اخیر بسیار مظلوم واقع شد و توهین‌های زیادی به نیروهای امنیت کشور صورت گرفت.

وی با بیان اینکه اقتدار نیروی انتظامی در بروز چنین شرایطی باید تقویت شود، افزود: در اغتشاشات و آشوب‌های اخیر خسارت‌های زیادی به اموال عمومی و تجهیزات شهری قم وارد شد.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر قم یادآور شد: برای کاهش آسیب به زیرساخت و تجهیزات شهری لازم است تا دوره‌های آموزشی توسط نیروی انتظامی برای نیروهای خدمات شهری برگزار شود.

مسگری با انتقاد از سکوت و مواضع برخی خواص قم در حوادث اخیر، یادآور شد: این افراد در این اتفاقات رویه قابل قبولی را دنبال نکردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 7 =