logo_bassam

مدیر حوزه تحصصی حوزه الاطهار التخصصیه
تحصیل 140طلبه از 14کشور دنیا در حوزه الاطهار التخصصیه
مدیر حوزه تخصصی حوزه الاطهار التخصصیه گفت: در حال حاضر 140 طلبه از 14 کشور مختلف در مقاطع کارشناسی تا دکتری تخصصی فقه اسلامی مشغول تحصیل هستند،
گزارش خبرنگاربسّام نیوزحجت الاسلام محمد مهدی کاظمی در نشست خبری افزود: رویکرد این مدرسه آموزشی و پژوهشی است و در همین راستا یک وب سایت زیر مجموعه پایگاه اطلاع رسانی حوزه ایجاد شده که 15 سال است اطلاعات مربوط به این حوزه روی آن منتشر می شود و طلاب می توانند آخرین اطلاعات را مشاهده کنند.
حجت الاسلام محمد مهدی کاظمی ضمن تبریک میلاد پرخیر و برکت حضرت زینب (س) و هفته پژوهش با اشاره به تاریخ تاسیس حوزه تخصصی حوزه الاطهار التخصصیه اظهار کرد: این مدرسه تخصصی سال 1384 شمسی در قم با رویکرد تربیت طلاب کشورهای عربی خلیج فارس و دیگر طلاب کشورهای لبنان،سوریه و شمال آفریقا آغاز به کار کرد.
مدیر حوزه تخصصی حوزه الاطهار التخصصیه با اشاره به شمار تالیفاتی که از سوی این حوزه منتشر شده است، تصریح کرد: در این حوزه 18 کتاب باموضوعات فقهی و اخلاقی به چاپ رسیده است.
وی با بیان اینکه یک مجله دانش پژوهی با عنوان «مدادالاطهار» به صورت دوفصلنامه در این حوزه منتشر می شود، گفت: مقالات اساتید و طلاب این مدرسه این مجله به زبان عربی به چاپ می رسد.
مدیرحوزه تخصصی الاطهار(ع) ادامه داد: یکی از رویکردهای این مدرسه علمیه پاسخگویی به نیازهای آموزشی این مدرسه توسط اساتید همین مجموعه است و در این راستا نیازمند کتاب های آموزشی خاصی هستیم که توسط اساتید این مجموعه در حال تالیف است و تا کنون نگارش سه کتاب با این رویکرد به پایان رسیده و منتشر شده است و براساس قراردادی که با اساتید بسته شده تا پایان سال جاری چهار کتاب دیگر نیز منتشر می شود.
حجت الاسلام محمد مهدی کاظمی اضافه کرد: یکی از کارهای پژوهشی قرآنی که در دست انجام است نگارش تفسیرترتیبی قرآن با عنون «سراج المنیر» است که در 30 جلد به چاپ می رسد و در حال حاضر 15 جزء آن آماده شده و تا هشت سال دیگر این اثر فاخر آماده انتشار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − هشت =