logo_bassam

سردار موحد فرمانده سپاه امام علی بن ابی طالب ودبیر کل کنگره ملی شهدای استان قم در آخرین نشست خبری کنگره ملی 6090شهدای قم با اشاره به مجاهدت‌های شهدا و رزمندگان استان قم در طول هشت سال دفاع مقدس بیان داشت: رزمندگان قم با حضور مقتدرانه در ۱۷ عملیات آفندی و ۲۸ عملیات پدافندی در طول سال‌های دفاع مقدس نقش آفرینی کردند.

 به گزارش بسام نیوز وی بیان داشت: در این مراسم سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای ستاد کنگره ملی شهدای استان قم پخش خواهد شد که امیدواریم بیانات رهبر انقلاب چراغ راه ادامه فعالیت‌های کنگره برای دوره آینده باشد.

  سردار موحد ادامه داد: پس از دفاع مقدس نیز در هر زمانی که نیاز به حضور لشکر علی بن ابی طالب (ع) بوده است پاسداران و بسیجیان قمی در صحنه حضور داشتند و در جبهه مقاومت نیز به دلیل رشادت‌هایشان به فاتحان نبل و الزهرا لقب گرفتند.

فرمانده سپاه قم با اشاره به دیدار اعضای برگزاری ستاد کنگره ملی شهدای استان قم با رهبر معظم انقلاب عنوان داشت: هفته گذشته این دیدار برگزار شد و ضمن ارائه گزارش برنامه‌های عملیاتی شده، مقام معظم رهبری رهنمودهایی در این زمینه ایراد فرمودند.

تاکید رهبری بر زنده نگه داشتن یاد شهداست

وی گفت: رهبر معظم انقلاب تاکید داشتند نام و یاد شهدا باید زنده بماند و در عین حال پیام شهدا باید به نسل امروز با ابزارها و قالب‌های جذاب همانند هنر انتقال داده شود.

وی گفت: کنگره ملی شهدای استان قم از ساعت ۹ صبح روز پنجشنبه ۲۶ آبان ماه با حضور خانواده‌های معظم شهدا، رزمندگان، ایثارگران، جانبازان و آحاد مختلف مردم قم در مسجد مقدس جمکران برگزار می‌شود.

دبیر کل کنگره ملی شهدای استان قم بیان داشت: قرار بود این مراسم در صحن اصلی مسجد مقدس جمکران برگزار شود که بر اساس پیش بینی‌ها جوی و احتمال نامساعد بودن هوا، این مراسم در صحن کربلا مسجد مقدس جمکران برگزار می‌شود.

وی عنوان داشت: در راستای برگزاری کنگره ملی شهدای استان قم از سه سال گذشته تاکنون برنامه‌های مختلفی در عرصه‌های متفاوت تدارک و اجرا شد.

وی افزود: دیدار با خانواده‌های معظم شهدای استان قم از جمله برنامه‌های اصلی کنگره بوده است که تلاش شد با همکاری نهادها، دستگاه‌ها و گروه‌های مختلف مردمی از تمامی خانواده‌های معظم شهدا سرکشی صورت گیرد.

فرمانده سپاه قم افزود: در این دیدارها ضمن پیگیری مشکلات خانواده‌های معظم شهدا تابلو فرش تصاویر بازسازی شده شهدا نیز تقدیم خانواده‌ها شد که این دیدارها تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

وی عنوان کرد: برگزاری کنگره ملی شهدای استان قم به معنای پایان کار نیست و تلاش می‌شود برای دور جدید برگزاری کنگره نیز برنامه ریزی لازم صورت گیرد.

دبیر کنگره ملی شهدای استان قم

  دبیر کنگره ملی شهدای استان قم از توزیع یک میلیون و۴۰۰ هزار بسته معیشتی، آزادی ۹۳ زندانی جرائم غیرعمد و تهیه دو هزار و۸۰۰ جهیزیه در راستای کنگره ملی شهدای قم خبر داد.

تولید ۲۰۰ عنوان کتاب در راستای کنگره ملی شهدا

رئیس ستاد کنگره ملی شهدای استان قم دراین نشست اظهارداشت: در راستای کنگره شهدا بیش از ۲۰۰ عنوان کتاب در حوزه ایثار و شهادت تولید شده که پنج کتاب آن به صورت بریل برای روشندلان به چاپ رسیده است.

علی اکبر خوشگفتار مقدم با بیان اینکه بیشترین کتاب در بین استان های کشور در قم خریداری می شود، افزود: نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس هم در راستای کنگره شهدا تا جمعه برپا شد که در حاشیه آن ۳۰ تابلو محتوای گزارش فعالیت های کنگره را که خدمت مقام معظم رهبری ارائه دادیم نصب شده است.

وی با اشاره به تولیدات رسانه ای گشترده در جهت شناسایی شهدا، از پیگیری‌ ساخت فیلم سینمایی «نهر خین» به نویسندگی و کارگردانی جواد افشار و فیلم سینمایی شهید زین الدین با همت مرکز رسانه ای موج و یک فیلم هم از این شهید به همت صدا وسیما و فیلم شهید کلهری به عنوان شهید دوم قم خبر داد.

تولید ۶۰ فیلم در راستای کنگره ملی شهدا

وی اظهارداشت: بخش رسانه کنگره ۶۰ فیلم در دست تولید دارد که تاکنون ۲۰ فیلم شهدای شاخص قم تولید و مستند ۴۰ شهید دیگر تا ۱۰ روز آینده آماده خواهد شد.

خوشگفتار افزود: فیلم شهدای گروه سرود بمباران سه راه بازار و فیلم روضه حضرت زهرا سلام الله در خیابان سجادیه هم طبق تاکید مقام معظم رهبری و فیلم فعالیت های پشتیبانی در دوران دفاع مقدس و زندگی در اسارت و آزادگی هم جزء ۶۰ فیلمی است که در راستای فعالیت های کنگره ساخته می شود.

وی بیان کرد: تولید اقلام فرهنگی، بازسازی تصاویر شهدا و اهدای آن به صورت تابلو فرش به خانواده های شهدا هم از جمله برنامه ها بوده است.

وی اظهارکرد: در راستای برنامه های فرهنگی-هنری کنگره، افرادی برای شرکت در جشنواره فیلم ۱۷ بدون دریافت هزینه فعالیت می کنند و جشنواره های مختلفی از جمله خوشنویسی، سرود و موسیقی برگزار شده که ۶۰ تابلو خوشنویسی به نمایش درمی آید.

این مقام مسئول حوره شهدا اظهارکرد: «تئاتر قهرمان» هم با همکاری مدیران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار شهر قم به مدت ۲۰ شب از پنج شنبه ۲۶ آبان ماه به نمایش عموم درمی آید.

توزیع یک میلیون بسته معیشتی و دوهزار و۸۰۰ جهیزیه به نیابت از شهدا

وی گفت: در راستای برنامه های اجتماعی و محرومیت زدایی کنگره ملی شهدای استان قم توزیع یک میلیون و ۴۰۰ هزار بسته معیشتی، آزادی ۹۳ زندانی جرائم غیرعمد و تهیه دو هزار و ۸۰۰ جهیزیه است که ۶۰۰ جهیزیه در بلوار پیامبر اعظم صل الله علیه و آله روز میلاد حضرت زینب سلام الله علیها به نمایش درخواهد آمد.

وی از برگزاری همایش «نقش دین در دفاع مقدس» در آینده ای نزدیک توسط حوزه و دانشگاه هم خبر داد.

برگزاری دو هزار و۱۵۰ یادواره از سوی دستگاه ها و مردم

خوشگفتار مقدم با بیان اینکه دو هزار و۱۵۰ یادواره از سوی دستگاه ها و مردم برگزار شد، گفت: اصحاب رسانه قم و همه دستگاه های استان از بخش حاکمیتی تا مردمی در سطح سازمان ها و مساجد و خانواده ها پای کار کنگره شهدا آمدند که جای تقدیر دارد.

نیازمند خوراک فرهنگی مناسب هستیم

وی با بیان اینکه باید برای نسل ۱۴۰۶ متناسب با فناوری و نیازهای همه جانبه جوانان و نوجوان فکر و برنامه های اساسی داشته باشیم، افزود: برنامه فصل شیدایی با ۱۵۰ هزار تماشاگر نشان داد اگر مسئولان خوراک فرهنگی خوب به مردم دهند مردم هم از آن استفاده خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + بیست =