logo_bassam

زهره مهرنوروزی-وقتی قرار باشد زندگی یک بانو را که از زبان پیامبر بانوی دو عالم است و سرور زنان جهان نوشتن درباره او آسان نیست. درست نمی دانی به کدام بعداز زندگی وی به پردازی . نوشتن در باره این بانو مانند گنجاندن بحر در کوزه است که کاری ناممکن است. نمی دانی حضرت فاطمه  از زبان که بیان کنی ، از زبان خدا در سوره دهر و کوثر، از زبان پیامبر در جمله ابوک فداک ، از زبان امام علی که می گوید من از او راضی هستم چرا که تابحال چیزی را از من نخواسته که در توان من نباشد،  از زبان سلمان فارسی که شاهد بود که حضرت جبرییل برای کمک به فاطمه زهرا به زمین آمده بود.

این بانو که به زبان پیامبر سرور زنان عالم است ، از فرزندی گرفته تا همسری و مادری و ایمان نظیر ندارد مگر اینکه آینه ای در مقابلش بگذاریم. گذشت و فداکاری این بانو مثال زدنی است، چیزی در مقابل برخی زنان تجملگرایی امروزی درس بزرگی است بانو در خانه چیزی برای خوردن ندارند، اما وقتی فقیری به روایت سلمان فارسی به در خانه حضرت فاطمه زهرا می رود. چیزی طلب می کند فاطمه زهراعلیها سلام بهترین لباسش را به او هدیه می دهد تا آنرا بفروشد. یا زمانی که نابینایی در خانه او را می زد و در خانه او مهمان می شود حجاب را نزد او هم را رعایت می کند چون تعریف متعالی او از پوشش این است که در مقابل هرنامحرمی زن باید حجاب داشته باشد.

یا در ماجرای دفاع از امام زمانش از جانش دریغ نکرد.

بعد دیگر سیره زندگی بانوی آل عبا نقش وی در تربیت فرزندانش بود آنگاه که حسن و حسین به پیرمرد شیوه چگونه وضو گرفتن را آموختند و آن پیرمرد از بچه ها خواست که بگویند نام مادرآنها چیست که فرزندانش را اینگونه با ادب بزرگ کرده است.هرچند که خیلی دیگر ازابعاد زندگی بانو همچنان برما پوشیده است.

طبق روایت بعد از آغاز زندگی مشترک  افزایش مسئولیت بانو در خانه با همسرش نزد  پیامبر رفته و درخواست می کند تا بانویی را برای کمک دست فاطمه زهرا به خانه آنها بفرستد همه ما از شنیدن این درخواست حضرت زهرا متعجب می شویم که چرا مگر کارخانه چقدر زیاد بود که بانو از تانوانایی آن عاجز می شود ویا اینکه چقدر راحت طلب بوده اما وقتی داستان به انتها می رسد متوجه می شویم بانو فرصت بیشتری می خواسته که هم عبادت کند و هم خانه داری بنابر این بانویی را می خواهد تا در انجام امور خانه کمکش کند تا به نماز و عبادتش هم  برسد.  

برای زنان تمام عصرها فاطمه زهرا سلام الله علیها اسوه است او در مادری، همسری ، ایمان  و بندگی نمونه بی نظیر خلقت است  که در انقلاب و دفاع مقدس بانوان ایرانی از او الگو گرفتند امروز اگر از مادر شهدا بپرسید الگوی شما که بود که از جان عزیزان خود گذشتید یک نام را می گویند حضرت فاطمه زهرا. ما برخود می بالیم که این بانوی آسمانی نمونه و اسوه ما زنان مسلمان است. کوتاه سخن این که  کار ما نیست شناسایی راز گل سرخ ، کار این است که در افسون گل سرخ شناور باشیم.

سلام بر کوثر طاها!

سلام بر دختر خدیجه کبری!

سلام بر زوجه وصی رسول الله !

سلام بر مادر حسنین !

سلام بر ام الحجج!

میلادت بر ما مبارک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =