logo_bassam

در جلسه کارشناسی تعطیلی زایشگاه ایزدی مطرح شد:مسئول دفتر کارگروه های مشورتی و نظارتی دکتر امیرآبادی گفت: علوم پزشکی برای تعطیلی زایشگاه ایزدی دلایلی دارد بنابراین بهتر است در تعیین تکلیف این بیمارستان با مردم روشن و شفاف صحبت کند.

به گزارش بسام نیوز به نقل از قم پویا در جلسه کارشناسی تعطیلی زایشگاه ایزدی که با حضور اعضای کارگروه های بهداشت و درمان و حقوقدانان وهمچنین نمایندگانی ازدانشگاه علوم پزشکی روز یکشنبه 19مردادماه در دفتر کار گروه ها برگزار شد حمید اورعی گفت: زایشگاه ایزدی یکی از بیمارستان های خوش سابقه در قم است و تغییر کاربری آن برای مردم مهم است.

وی افزود : مشکل هزینه های مالی یا تک تخصصی بودن دلیل قانع کننده ای برای تعطیلی نیست ضمن اینکه معتقد هستم در انتقال این بیمارستان به فرقانی کارشناسی دقیقی صورت نگرفته است اما مردم باید در جریان امور قرار گیرند نباید همه چیز در هاله ای از ابهام باشد و اینکه دانشگاه علوم پزشکی قم مردم را نامحرم می داند و توضیحی ارائه نمی کند که چه سرنوشتی در انتظار بیمارستان ایزدی است شایسته مردم فهیم قم نیست.

وی بازگشت دوباره بیمارستان ایزدی به چرخه درمان استان را با این وضع پیش آمده غیر ممکن دانست و بیان کرد: برای مثال می گویند دراقتصاد پزشکی بیمارستان کمتر از 500تختخواب زیان ده است درحالی که به گواه گفته های کارشناسان ضریب اشغال تخت ایزدی صددرصد بوده و اصلا هم زیان ده نبوده پس ماجرای تعطیلی آن چیست؟
این باید برای مردم روشن شود.

اورعی بر لزوم کارشناسی دقیق مبتنی بر آمایش سرزمین و برنامه‌ریزی شهری توسط دانشگاه علوم پزشکی قم در ساخت بیمارستان جدید تاکید کردو افزود: به گفته مسئول خیرین سلامت وراث مرحوم ایزدی می خواهند برای جبران زایشگاه ایزدی بیمارستانی در حیاط نکویی بسازند ولی بهتر است ابتدا مطالعات کارشناسی آن انجام شود و از تصمیمات یک شبه که در علوم پزشکی قم اتخاذ می شود پرهیز کرد.
وی در ادامه گفت: بیمارستان نکویی و فرقانی از نظر پارکینگ و حجم مراجعات مردم گنجایش و ظرفیت توسعه را ندارد و مراجعه کنندگان با مشکلات زیادی مواجه هستند.
مسئول کارگروه های مشورتی و نظارتی دکتر امیر آبادی گفت فرسایش روحی و جسمی پرسنل درمان یکی از پیامدهای ادغام بیمارستان ایزدی و فرقانی است و با بررسی ها و سرکشی هایی که از نزدیک صورت گرفته انتقال بیمارستان موجب شده فشار زیادی به پرسنل درمان وارد شود ضمن اینکه حضور پزشکان مسئله‌ای است که با انتقال و ادغام حل نشده و بیمارستان فرقانی همچنان درتامین برخی خدمات مهم پزشکی مانند ماموگرافی با مشکل مواجه است.

وی رضایتمندی مردم از خدمات علوم پزشکی در بیمارستان فرقانی را مهم ارزیابی کرد و از کار گروه مشورتی و نظارتی ،بهداشت و درمان خواست تا با پیگری و سرکشی مستمر از این بیمارستان میزان رضایتمندی مردم را مورد بررسی قرار دهند.

اورعی از کارگروه مشورتی و نظارتی حقوقدانان خواست تا از منظر حقوقی واگذاری زایشگاه ایزدی به علوم پزشکی را مورد بررسی قرار دهند تا مشخص شود این زایشگاه بر اساس سند وقف هست یا خیر ؟آیا وارثین در تعیین سرنوشت این زایشگاه می توانند نقشی داشته باشند یا خیر؟

گفتنی است در جلسه بررسی کارشناسی تعطیلی زایشگاه ایزدی نظرات کارشناسی مخالفان و موافقان مطرح و مورد ارزیابی قرار گرفت.

دانشگاه علوم پزشکی قم بدون هیج فرهنگ سازی بی اطلاع از مردم قم امسال زایشگاه ایزدی را تعطیل کرد بخش زایمان این بیمارستان به فرقانی انتقال یافت و مردم از این موضوع بسیار سرگردان شده اند.ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + هفت =