logo_bassam

زهره مهرنوروزی-پدیده اعتراض در دولت های اخیر چیز عجیبی نیست در شکل تمام حکومت ها عده ای به علت برخی مشکلات دست به اعتراض می زنند که کاملا هم قانونی است، در کشور ما هم به علت پاره ای از مشکلات که ریشه در نامدیریتی ها دارد کاملا طبیعی است. متاسفانه وجود برخی رانت خواران ، برخی آفت های بیت المال باعث ناراضایتی مردم شده اند که ما در جمهوری اسلامی وجود این افراد را در دولت های مختلف دیده‌ایم افرادی که اساسا قدرت را برای کسب منافع شخصی دنبال کرده اند و در این دو روزی که به پست و مقامی رسیده اند می خواهند برای هفت پشتشان هم ثروت اندوزی کنند. طبیعی است وجود چنین افرادی در بدنه هر دولتی خشم عمومی را بر می‌انگیزند.

در اغتشاشات اخیر هم عده ای به مشکلات موجود معترض بودند که حساب آنها از اغتشاگران جداست. اما صحبت بر سر افرادی است  که در قالب اعتراض  سوار بر موج احساسات جوانان ونوجوانان را به کف خیابان کشانند و کشور را نا امن کردند. گرگانی همچون کومله دموکرات، مجاهین خلق و منحرفان طرفدار پهلوی، اینان بعد از فوت مهسا امینی از طریق فضای مجازی شروع کردند به تحریک کردن احساسات نوجوانان وجوانان. به طوری که وقتی از تعدادی از نوجوانان شرکت کننده درباره فوت این دختر می پرسیدی حرف های عجیب و غریب غیر واقع می‌شنیدی حرف‌هایی که با اصل ماجرا 180درجه تفاوت داشت.

 هیچ کس منکر مشکلات جامعه ما نیست تمام کشورها با مشکلات نسل جدید درگیر هستند از ژاپن گرفته تا آمریکا از چنین گرفته تا استرالیا، اما  در جامعه ما مشکل از آنجا آغاز می شود که با شروع کوچکترین اعتراضی کفتارها به میان معرکه می آیند و با هدف براندازی نظام، اعتراض را به اغتشاش تبدیل می کنند تا از آب گل آلوده ماهی بگیرند؛ شاهد مثال هم غالب لیدرهای اغتشاشات هستند که به موارد زیادی اعتراف کردند که دشمنان بیرون از ایران آنها را با وعده های سرخرمن برای راه اندازی اغتشاشات درسطح کشوربا سوء استفاده از احساسات پاک جوانان و نوجوانان تطمیع می کردند، تا قشر جوان را به عنوان معترض به نظام جمهوری اسلامی کف میدان نگهدارند وخودشان با حمله به برقرار کنندگان نظم وامنیت اوضاع را ناآرام جلو دهند و بتوانند به اهداف سیاسی خود دست یابند.

رهبری که از سال ها قبل بر اوضاع مسلط بود به مسئولان درباره آسیب های مجازی هشدار داد برای نمونه صحبت رهبری در سال 1391«دشمن دارد با این ابزار ایمان و غیرت و اعتقادات جوانان ما را نشانه می گیرد و در سایه بی عرضگی و بی لیاقتی بعضی از مسئولان فرهنگی و رسانه ای کشور، تا حدودی در این جنگ موفق بوده است. باید کار فرهنگی باطل آنان را با کار فرهنگی حق جواب داد.»

 اما در میان برخی از مسئولان که تکلیفشان حتی با خودشان هم روشن نبود به هشدارها توجه نکردند و ما اینگونه شاهد مسائل ناشخوشایند هستیم می بینیم  برندازان که سال ها در کمین بودند، احساسات پاک نوجوانان را فدای خواسته نامشروع خود کرده‌اند. نمونه آن آتش زدن کتاب آسمانی قرآن بود، برهنگی زنان است که خواسته هیچ دختر و زن مسلمان طرفدار جمهوری اسلامی نیست، بغض ها و کینه ها از پیشرفت اسلام مدتهاست که غرب را به فکر فرو برده بود که با موج اسلام خواهی تحصیلکردگان غرب چه کنند چون آنها پیشرفت کشور اسلامی ایران را می دیدند آنها موفقیت و پیشرفت زن مسلمان ایران را می دیدند، به همین علت با حمایت جدی از دشمنان ایران این موارد را  به عنوان خواسته جوانان ایران مطرح کنند.

ناگفته پیداست این موج سواران دیر یا زود توسط همین جوانان پس زده می شوند، اما چه خوب است که برخی مسئولان مغفول از خواب غفلت بیدار شوند و جوانان را و نوجوانان را به مسیر درست خود هدایت کنند تا دیگر فریب این موج سواران را نخورند. موج سوارانی که از طریق فضای جوانان را برای مقابله با نظام تربیت می‌کنند.

امیدواریم از این ماجرا درس عبرت بگیریم و اجازه ندهیم براندازان در فضای مجازی بی درو پیکر اینگونه بتازند و سلب امنیت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 7 =