logo_bassamنخستین جشنواره کالا و محصولات فرهنگی استان قم طی مراسمی با حضور مسئولان استانی و معرفی برگزیدگان هر بخش به کار خود پایان داد.


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، سید رسول موسوی نژادیان در اختتامیه نخستین جشنواره کالا و محصولات فرهنگی استان قم که در سالن جلسات اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: این جشنواره در قالب هفتمین دوره جشنواره جایزه فیروزه که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود با چهار موضوع هدایای فرهنگی، عروسک سازی، نوشت افزار و اسباب بازی برگزار شد.

وی شمار آثار ارسالی به دبیرخانه این جشنواره را مورد توجه قرار داد و گفت: 210 اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که 25 درصد آثار ارسالی به بخش داوری راه یافتند که از این تعداد هشت نفر برگزیده شدند که به آنان لوح تقدیر و جایزه این جشنواره اهدا شد و یک نفر نیز شایسته تقدیر شناخته شد.

دبیر نخستین جشنواره کالا و محصولات فرهنگی استان قم اضافه کرد: آثار برتر این جشنواره به جشنواره ملی جایزه فیروزه معرفی می‌شوند که آثار آنان در سطح ملی ارزیابی می شود.

وی با تبیین دلایل برگزاری این جشنواره عنوان کرد: حمایت از کالای فرهنگی و حمایت از اقتصاد فرهنگ و هنر هدف این جشنواره است و این جشنواره می تواند کمک شایانی به معرفی و فروش آثار فرهنگی در سراسر کشور و خارج از کشور داشته باشد.

موسوی نژادیان اضافه کرد: جشنواره کالا و محصولات فرهنگی تا کنون در هفت دوره از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تهران به صورت متمرکز برگزار و امسال در همه استان ها بخش استانی آن دنبال شده است.

لازم به ذکر است در بخش هدایای فرهنگی زهرا غلامی رتبه نخست، سعید سعادتمند رتبه دوم و فیروز علیزاده رتبه سوم را به خود اختصاص داد.

دربخش عروسک سازی نیز هیات داوران هیچ اثری را شایسته رتبه نخست ندانسته و فتح‌اله فرخ‌وند به‌عنوان رتبه دوم و مریم کریمی به عنوان رتبه سوم معرفی شدند.

در بخش اسباب بازی نیز رتبه نخست این بخش به فتح‌اله فرخ‌وند، رتبه دوم به مهدی پیوند زنی و رتبه سوم نیز به سید علیرضا طباطبایی اختصاص یافت و دربخش نوشت افزار نیز هیچ یک از آثار ارسالی حایز رتبه‌های برتر شناخته نشدند و تنها انتشارات بهار دل ها شایسته تقدیر شناخته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − هشت =