logo_bassam

در گفتگو با بانوی فعال هنری مطرح شد:

زهره مهرنوروزی ، نامش فاطمه خلجی است.متولد دهه ی شصت، در خانواده ای مذهبی و سنتی در شهر قم به دنیا آمد. از همان کودکی پر شور و احساس بود و وقتی به مدرسه رفت عاشق کارهای پرورشی شد.گاهی شعر می سرود،گاهی داستان می نوشت.نقاشی را دوست داشت. تئاتر هم بازی میکرد.از۱۳سالگی خاطراتش را ثبت کرد.

یکی از خصوصیات بارزش این بود که همیشه سعی می کرد روی پای خودش بایستد در کارهایش خلاقیت و ابتکار داشت، خانم خلجی در سال ۱۳۸۳ازدواج کرد و افتخار مادری ۳فرزند را دارد. از آنجایی که روحیه ی هنری داشت،و کار با کودکان را خیلی دوست داشت در یکی از موسسات فرهنگی دوره ی مربی کودک و نوجوان را گذراند و در کنارش به مطالعه ی کتب مذهبی پرداخت تا بتواند دین را شیرین و زیبا به کودکان و نوجوانان نشان دهد. با وجود توانمندی بالا ،آموزش و پرورش و موسسات فرهنگی  به رشته ی تحصیلی اش ایراد میگرفتد،دوباره کنکور داد و لیسانس معارف اسلامی اش را از دانشگاه معارف اسلامی وابسته به موسسه ی آموزشی و پژوهشی امام خمینی رحمه الله علیه کسب کرد.

با وجود داشتن روحیه ی هنری ولی به علت نداشتن مشاوره ی خوب ،رشته ی حسابداری را انتخاب میکند .با اینکه نمراتش خوب بود ولی گمشده اش را در این رشته پیدا نکرد.در دانشکده ی فنی دختران  اطهر اراک درس خواند.البته رفتنش به اراک چندان بی فایده نبود ،زیرا با دختران شهرستان های مختلف آشنا شد آنها با روحیات و ظاهری متفاوت بودند ولی همه در دل هایشان محبت اهل بیت علیهم السلام را داشتند.

او در ایام تحصیل یاد گرفت چگونه با افراد مختلف ارتباط برقرار کند.  هدفش لبیک گفتن به ندای نائب برحق امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف است.   به گفته خودش دوره های مهدویت،امربه معروف و نهی ازمنکر ،حجاب،جمعیت و…را گذراند تا بتواند با دستانی پر در عرصه ی جهاد تبیین وارد میدان شود.

وظیفه بانوان

فاطمه خلجی معتقد است مهمترین وظیفه ی زن شغل زیبا ،مهم و باعظمت مادری است چرا که تربیت انسان را خداوند به عهده ی او گذاشته امام در کنارش بی تفاوت نبودن نسبت به جامعه و هدف والای انقلاب اسلامی یعنی«زمینه سازی ظهور عدالت گستر جهان»است

دغدغه ها

در حال حاضر یکی از مهمترین دغدغه های ایشان موضوع بحران پیری  جمعیت و مظلومیت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است و سعی دارد در قالب« هنر »کارهایی موثر،ماندگار و زیبا ارائه دهد همانطور که امام خامنه ای دامت برکاته بارها در جمع هنرمندان،مسئولین ودانشجویان توصیه فرمودند.

او میگوید:به علت حملات فراوان دشمن و کم کاری ما برخی از مردم نگاهشان به امر به معروف و نهی از منکر یک نوع دخالت و یا گرفتن لذت آزادی از مردم جامعه است در حالی که امر به معروف سرچشمه گرفته شده از دلسوزی و محبت و دستگیری برای داشتن یک زندگی سعادتمند در دنیا و زندگی ابدی در آخرت.

پیام مهربانی خدا

این بانو اظهارداشت: خداوند آنقدر مهربان است که دوست دارد همه‌ی بندگانش را در بهشت جای دهد بخاطر همین یکی از شروط بهشتی شدنمان را دستگیری از همدیگر در رفع عیوب دانسته  اگر بتوانیم در قالب «هنر»این پیام مهربانی خداوند را به گوش همگان برسانیم،مطمئنا نگاه ها و عکس العمل ها فرق خواهد کرد.انشاء الله.

 سیلابی در راه است

این بانوی هنرمند  بحث بحران پیری جمعیت را به سیل تشبیه کرد و گفت :سیلابی  که در راه است و خیلی از مردم از عمق فاجعه و خطر بی اطلاع هستند .باید قبل از اینکه دچارش شویم خطر را هشدار دهیم و اگر در راه تبیین این فاجعه موفق شویم ،خود مردم پای کار خواهند آمد و جهادگونه کار خواهند کرد، همانطور که در ۸سال دفاع مقدس خوش درخشیدند .انشاء الله

غصه های عمیق

 یکی از غصه های عمیق این بانو،بحث فاجعه ی انسانی «سقط جنین های مظلوم و بی گناه»است.آنها به قدری مظلوم هستند که حتی ناله یشان و صدای ضجه شان را کسی نمی شنود.

خانم خلجی از همه‌ی عاشقان و ارادتمندان به امام حسین علیه السلام  عاجزانه تقاضامند است اگر در کربلا نبودیم تانگذاریم حرمله لعنه الله علیه گلوی شش ماهه ی امام را پاره کند،اکنون به داد این انسانهای مظلوم و شیعه و بی گناه برسیم [متاسفانه درصد بالایی از آنها با رضایت والدینشان سقط می شوند.] «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا»

سخنی با مسئولین:

از گروهای جهادی و از افراد هنرمند و دغدغه مند حمایت کنند از فعالان و جهادگران فرهنگی می خواهم در جهاد تبیین وبرای معرفی زیبایی های دین از ابزار«,هنر»حتما استفاده کنند چراکه در ذهن ماندگارتر و نفوذش بیشتر خواهد بود. شاهد مثال ماندگاری بیشتر سریال ها و فیلم ها نسبت به سخنرانی ها و آموزش های سمعی است.

 خواسته و آرزو:

خلجی می گوید: خداوند مرا به این درک برساند که لبیک به ندای امام خامنه ای دامت برکاته،لبیک به ندای امام زمان عجل الله تعالی فرجه شریف  است ، سعادت و لیاقت سربازی امام زمان عجل الله تعالی فرجه در امور فرهنگی را داشته باشم.انشاء الله

مشکلات و موانع :

وی می گوید: یکی از مهمترین مشکلاتم ناشناخته بودنم ،بود  و چون کارمند  ارگان و یا سازمان های فرهنگی نبودم،به طرح ها و حرف هایم بهاء نمی دادند. من اکثرا بصورت آزاد کار کردم زیرا اگر کارمند میشدم مجبور بودم ساعت بیشتری از خانواده ام دور باشم و این را نمی‌خواستم. از طرفی بخاطر روحیه ام بود.دوست داشتم دستم باز باشد و به همه جا بروم.هر جایی که بستر تبیین باشد.  البته این مشکلات مانع انجام وظیفه ام نشد بیشتر مواقع بصورت جهادی در مساجد و پایگاه های بسیج کار کردم.حتی از روضه های خانگی ،پارک ها،مسافران اتوبوس برای جهاد تبیین استفاده می‌کردم.

برای وی و تمامی بانوان هنرمند و دغدغه مند شهرمان و کشورمان آروزی موفقیت داریم.

منبع : روزنامه شاخه سبزثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + هفت =