logo_bassam
حجاب

امروز دیگر در چیستی و فلسفه حجاب و لزوم پوشش زن مسلمان ناگفته ای وجود ندارد. چرا که در قرآن کریم در دو آیه مشخص بر لزوم رعایت آن تاکید شده است و یکی از فریضه های دین ما محسوب می شود. حجاب و عفاف همانی است که همه شهیدان این مرزو بوم قبل از شهادت در وصیتنامه های خود زنان مسلمان این سرزمین را بر لزوم حجاب و عفاف دعوت کرده اند و حفظ آن را با ارزش تر از خون خود دانسته اند.

اما این روزها از سوی عده زیادی از زنان جامعه در سطح شهر شاهد پوشش های نامناسبی هستیم که در شان ملت ما نیست. اما سوال این است چرا به اینجا رسیده ایم؟ چه شد در شهر مقدس قم که زنانش آلگوی زنان ایران بودند ما شاهد نقض پوشش اسلامی هستیم در شهری که حضرت فاطمه معصومه الگوی ایمان زنان و دختران در آن شهر حرم دارد درجایی که حوزه علمیه، جامعه الزهرا و مدارس دینی وجود دارد؟

آیا قانون و تبصره و ماده واحده نداریم؟ چرا داریم بر اساس قانون 27 دستگاه در حفظ حریم حجاب و عفاف موظف هستند اما در سریال های تلوزیونی زنان تحصیل کرده زنان سمبل فیلم چادر به سر ندارند و به جز در گورستان ها و ندامتگاه ها از چادر خبری نیست. در فیلم های نمایش خانگی که دیگر نوع بی احترامی به پوشش اسلامی از حد گذشته است در مقابل این اقدامات چه کرده ایم چه واکنشی داشته ایم؟

دشمن برای برداشتن چادر از سر زنان با شبیه خون فرهنگی هزار برنامه راه می اندازد که آخرین برنامه اش چهارشنبه های سفید بود ما چه کردیم؟

با ابتکار ارشاد اسلامی قم چهارشنبه های زهرایی برگزار می شود بازخورد و برآیند در سطح شهر قم چیست؟

آموزش و پرورش که وظیفه اش در نامش پیداست کارنامه اش را ارائه دهد از کدام دانش آموز محجبه اش تفدیر شده است؟

مروز دشمن از تمام توان خود برای برداشتن حجاب دختران ما استفاده می کند در دروس مقطع ابتدایی و راهنمایی برای ترویج و حفظ حجاب دختران چه محتوایی خاصی با توجه به شرایط امروز گنجانده اند که ملکه ذهن آنان شود؟ این درحالی است که درغفلت مدیران فرهنگی فیلم های مثل «دو زن» و « روزی که زن شدم» ساخته می شود

بماند که ما نهادی مانند کانون پروش فکری کودکان داریم و انتظار می رود کارهای شاخصی در این زمینه انجام دهد.

دانشگاه آمار بدهد چند دانشجوی محجبه اش را برای الگو سازی تفدیر کرده است؟ به کدام دانشجوی محجبه اش تسهیلات و مزایا داده؟

سناد امر به معروف استان آمار بدهد عملکرد کدام اداره را از نظر رعایت حجاب اسلامی مورد بررسی قرار داده و از بهترین هایش تقدیر کرده است؟

تمامی متولیان امر پاسخ دهند از کدام موسسات ترویج کننده حجاب اسلامی حمایت کرده اند؟

وباز متولیان امر پاسخ دهند در زمینه استخدام نیروی بخش خصوصی تا چه اندازه نظارت دارند؟ آیا اصلا نظارتی هست؟ چه کسی می داند که بخش زیادی از معصومیت دخترانمان در همین بخش از بین می رود و کسی هم صدایش بلند نمی شود.

آری کارهای نکرده در ترویج و حفظ حجاب و عفاف زن مسلمان بسیار است اگر با دقت نگاه کنیم به این نتیجه خواهیم رسید هراندازه که دشمن در طول این سال‌ها بیدار بوده است متولیان ما در خواب بودند و نتیجه آن را می بینیم که امروز صدای دلسوزان از هر سو بلند است.

اما معتقد هستم کار از کار نگذشته می شود از طریق مجموعه های تلوزیونی و محتوای دروس ابتدایی و راهنمایی بار دیگر شاهد باشیم که دختران ما در صورت آگاه شدن بار دیگر پوشش اسلامی را بر خواهند گزید.

وفتی این کودکان که از فطرت پاکشان فاصله نگرفته اند به این نتیجه برسند که رعایت پوشش اسلامی آنان را به چه درجه و مقامی از انسانیت می رساند هرگز فریفنه پوشش زنان غرب نخواهند شد. یک نسل قربانی غلفت ها و ندانم کاری ها شد باید از همین امروز به فکر نسل آینده بود او که قرار است میرات مادری زن مسلمان را که حجاب فاطمی است احیا کند. باید از همین امروز شروع کرد فردا دیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =