logo_bassam

کارگروه جمعیت جامعه الزهرا قم با حضور جمعی از بانوان مبلغه و اعضای تشکل مردمی نسل مهدوی در فرمانداری قم تشکیل جلسه داد

به گزارش بسام نیوز در این جلسه که زینب عبدالهی مدیرکل امور بانوان استانداری قم با بیان اینکه رهبری حدود 10سال است مه بر لزوم جوانی جمعیت تاکید می کند و حتی در مراسم های مختلف از عدم همکاری مسئولان گلایه کرد و فرمود در این زمینه از مسئولان ناامید شده ام افزود:  در دولت گذشته شورای راهبردی جمعیت وجود داشت اما از انسجام لازم برخوردار نبود در دولت جدید ستادملی جوانی جمعیت تشکیل شد.

وی تصریح کرد: ستاد جمعیت در سطح ملی به ریاست  وزارت کشور ودبیری معاونت بانوان ریاست جمهوری و در استان ها به ریاست استاندار و جانشینی و دبیری مدیرکل امور بانوان استانداری ها شکل گرفت که در قم دومین جلسه این ستاد با حضور 25دستگاه دولتی و چند تشکل مردمی در استانداری برگزارشد که مصوبات خوبی داشت.

عبدالهی با اشاره به تشکیل مرکز رصد فعالیت ارگان های موظف در موضوع جوانی جمعیت تاکید کرد:  در طرح جوانی جمعیت بیشترین وظایف قانونی بر عهده علوم پزشکی نهاده شده است اما هرارگانی که به هر دلیل در مبحث واگذاری زمین ویا وام فرزند اوری و یا دیگر قانون ها در این خصوص کم کاری کند مورد باز خواست قرار می گیرد و این رصد تا زمانی که خاطرمان از اجرای قانون اسوده نشود ادامه خواهد داشت و همه بانوان کارگروه می توانند در برنامه رصد ارگان ها در اجرای قانون به ما کمک کنند و تخلف ها را به ما از طریق مختلف گزارش دهند.

وی با بیان اینکه در قم سه مرکز ناباروری رویان جهاد دانشگاهی، مرکز ریحانه ومرکز خصوصی طهورا وجود دارد افزود: در جلسه ستاد علوم پزشکی قم گزارشی از مشکلات خوددر زمینه جوانی جمعیت ارایه کرد همچنین مرکز طهورا به طرح درمان ناباروری رایگان 1000زوج نابارور در این مرکز پرداخت و افزود که پس از اعلام این طرح یک هزارو 700زوج نابارور ثبت نام کرده اند که از طریقی باید هزینه درمان این زوج ها تامین شود.

مدیرکل امور بانوان استانداری قم با بیان اینکه در کنار قانون ما به راهکارهای دیگری مانند گفتمان سازی در جامعه نبازمند هستیم افزود: به گفته متخصصان اگر ما به تله و بحران پیری جمعیت دچار شویم 120 تا 130 سال طول می کشد تا از این بحران خارج شویم. بنابراین باید جوانی جمعیت و لزوم فرزند اوری در جامعه ما به یک گفتمان تبدیل شود.

عبدالهی گفت: با توجه به موضوعات مبتلابه قم در حوزه بانوان 7کارگروه تشکیل شده است تا به مسایل و مشکلات رسیدگی شود.

درادامه این جلسه خانم مومنی از اساتید حوزه و مشاور خانواده به تبین جایگاه مادری و اهمیت فرزند اوری زنان از دیدگاه قران پرداخت.

وی با اشاره به نقش تعدد فرزندان در اخلاق مداری و صبور شدن فرزندان گفت: عدم دست رسی اسان کودک به خواسته هایش و صبوری که در این راه به خرج می دهد در دنیای بزرگ سالی از او یک انسان خلاق و با شخصیت می سازد.

این استاد حوزه عدم تمایل خانواده ها در افزایش تعداد فرزندان گفت: من ریشه کم فرزندی را در راحت طلبی بانوان می دانم که باید انها را نسبت به اوضاع کشور و وظایف خود آگاه کرد.

وی درپایان به سوالات مکتوب حاضران پاسخ داد.

خانم روح الهی مسئول تشکل مردمی نسل مهدوی از حاضران خواست براساس مهارت های فردی و توانمندی خود به این تشکل کمک نمایند تا بتوانند به اهداف خود که افزایش نسل مهدوی است دست یابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + نوزده =