logo_bassam

دبیرکل کنگره ملی شهدای استان قم اظهار کرد: کنگره‌های شهدا عملیاتی مهم و سرنوشت‌ساز برای تاریخ اسلام هستند که امیدواریم با برگزاری مطلوب این کنگره‌ها بتوانیم در مأموریت مهم انتقال پیام شهدا و تداوم راه آن‌ها موفق باشیم.

به گزارش بسام نیوز سردار محمدرضا موحد پیش از ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی مسئولان کنگره ملی شهدای استان قم با مدیران رسانه‌ها که در خانه معلم قم برگزار شد، حماسه هشت سال دفاع مقدس را پیمودن راه عزت و سربلندی ایران در برابر زورگویان و مستکبران جهان دانست و گفت: در سایه هدایت ولایت فقیه و خون سرخ شهدا بودن، مهم‌ترین دلیل افتخار نظام اسلامی است با آن توانسته به پیروزی و موفقیت برسد.

وی افزود: ایران اسلامی تنها کشوری‌ست که می‌تواند با استکبار و آمریکا روبرو شود و آن‌ها حتی نمی‌توانند تلافی کنند و این دستاورد جان‌فشانی، ایثار و مقاومت ملت غیور جمهوری اسلامی ایران است.

دبیرکل کنگره ملی شهدای استان قم ابراز کرد : زنده نگه داشتن یاد و خاطر ایثارگران، شهدا و مجاهدان هشت سال دفاع مقدس علاوه بر عزت، اقتدار و سربلندی نظام اسلامی، در حقیقت الگوسازی برای نسل جوان و گسترش و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و روحیه استکبار ستیزی است.

وی با اشاره به اینکه امروز جبهه قدرتمند مقاومت در منطقه شکل گرفته، اضافه کرد: اگر شهادت هنر مردان خداست، زنده نگه داشتن یاد شهدا نیز هنر مردان بی‌ادعاست؛ در سال‌های بعد از دفاع مقدس، یادواره‌های شهدا با جدیت دنبال شده است تا درس از خودگذشتگی شهدا به نسل جوان منتقل شود.

فرمانده سپاه قم بر حماسه‌آفرینی شهدا در طول 43 سال گذشته اشاره کرد و افزود: کنگره ملی شهدای استان قم در سال 1373 به‌عنوان نخستین کنگره کار خود را آغاز کرد و بعد از تایید رهبری بنا شد که این کنگره هر چند سال یکبار در همه استان‌های کشور دنبال شود.

وی تصریح کرد: در اوج شرایط کرونایی کشور، تنها دیدارهای مقام معظم رهبری که تعطیل نشد، دیدار معظم له با اعضای ستاد کنگره شهدای استان‌ها بود که این نشان از اهمیت ویژه کنگره‌ها دارد.

موحد تاکید کرد: کنگره‌های شهدا عملیاتی مهم و سرنوشت‌ساز برای تاریخ اسلام است و امیدواریم با برگزاری مطلوب این کنگره‌ها بتوانیم در مأموریت مهم انتقال پیام شهدا و تداوم راه آن‌ها موفق باشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امسال مردم قم دومین کنگره ملی شهدای استان را در دستور کار قرار داده‌اند تا بتوانند خواسته‌های مدنظر رهبری را محقق کنند؛ این کنگره قرار بود سال 1398 برگزار شود اما به علت اینکه بسترهای مورد نیاز فراهم نبود به سال 1399 تعویق افتاد و به علت شیوع کرونا به سال 1401 موکول شد که امسال در ۲۷ آبان‌ماه مراسم اجلاسیه اصلی آن برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − چهار =