logo_bassam

10 سال بعد !!! خبر قم 1410

سید علی محمدی /علت عقب ماندگی کشور ما عقب ماندگی در پذیرش مسئولیت است. مسئول یعنی پاسخگو و بازخواست شده و کسی که پاسخ گویی به مردم را وظیفه نداند مسئول نیست!!!! بسیاری از موضوعاتی که از مشکل و دغدغه گذشته اند و به معضل و گلوگاه تبدیل شده اند، موضوعاتی بوده اند که باید مدیران سالهای قبل برای حل آنها اقدام می کردند. و این بی خیالی مدیران گذشته برای مدیران فعلی به یک گلوگاه در ابعاد مختلف تبدیل شده است. نمونه اش موضوع اشتغال. اگر زمانی که دستور به فرزند آوری میدادیم 30 سال بعدش را هم پیش بینی و برنامه ریزی می کردیم الان معضل اشتغال نداشتیم. معضل فرزند آوری فقط پرداخت یارانه نیست!!!!!!

فرزند نیاز به میزی برای تحصیل – صندلی برای تحصیل عالیه – مسکنی برای زندگی مستقل و همسری برای تشکیل زندگی مستقل و البته شعلی برای امرار معاش دارد. در موضوع مورد بحث این مقاله یعنی بخش عمرانی هم این مسئله وجود دارد. خود میدان مرجعیت و بلوار بروجردی 10 – 15 سال دیرتر از وقت لازمش ساخته شدند. علتش هر چه می خواهد باشد. آه و نفرین مردمی که در تنها مسیر منتهی به پردیسان اسیر ترافیک بودند 10 – 15 سال به دنبال باعث و بانی این علت بوده است.
به نظر من امروز هم باید برای 3 سطحه سازی میدانهایی نظیر مرجعیت یا شیخ مفید یا تغییر 3 راهی بلوار صدوقی (زنبیل آباد) به سه راهی بدون چراغ هر چه زودتر!!! در دستور اجرا (نه تصمیم گیری) قرار بگیرد تا سختی های قدیم برای جوانهای آینده تکرار نشود. لذا پیشنهاد می شود برنامه ریزی برای اجرای این اقدامات عمرانی و اتمام تا پایان سال 98 را آغاز نمایید.
* خدمت رسانی مانع بزرگ برای اختلاس است *
سید علی محمدیثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 5 =